Poslednja aktivnost: Nikad
Nije prijavljen [Prijavi se - Registruj se]
Idi Na Dno
pretrazivac 
samo po forum.nacionalnaklasa.net
po celom srpskom web-u
Popusti za clanove Kako postati clan?
Verzija za štampu | Prati ovu temu | Dodaj u omiljene  
 Strana:  1  2
Autor/ka: Naslov: Izrada kartinga

325IX

Prva ti je gore levo...
**

Registrovan/a: 23-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: u ubrzanju

eureka napisana 15-3-2007 u 20:09
Izrada kartinga

hehe jeb... sto sam dosadan sa svojim idejama oterace me neko u materinu lepu....
ali jbg mora da se zivi nekako.....
LM ako administratori smatraju da ovaj tekst nije za ovu temu neka ga premeste posto ja nisam nasao odgovarajucu temu za ovo.
eh sad da li mozda neko ima neku semu za izradu kartinga,malo sam se sad nesto zaludeo zato sto mi cale ne da da kupim ficu sa recima sta ce ti to groblje,rupa bez dna....... itd da ne vredjam vise auto pa sam nesto razmisljao da napravim karting sa masinom od tomosa atx-a pa me zanima da li je neko to pokusavao i ako ima neku semu za to neka je postavi hvala unaprd:cool:
P.S. posto sam u nemogucstvu posedovanja ficka i veoma zalim za time :( nastavicu da pratim vas forum sa zadovoljstvom i ako bog da ako mi se smiluje cale da uzmemo nacionalnu zverku da se malo provozam sa vama na nekom od buducih skupova
JOJ AL SAM SE RASPISAO UBIJTE ME MOLIM VAS JUJUJU....
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger

X

Klub 1000+

Registrovan/a: 18-1-2006
Korisnik nije na vezi

[*] napisana 15-3-2007 u 22:48

Nisam ni cuo ni video da je neko pravio karting sa tom ATX masinom. Znam da se prave od Tomos motora za navodnjavanje...
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger

dare_ns

Klub 1000+

Registrovan/a: 13-3-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: sveže ofarban :)

[*] napisana 15-3-2007 u 22:54

mislim da imam negde shemu za sasiju kartinga. ako nadjem il cu je okaciti il cu ti je poslati na mail.

http://img63.imageshack.us/img63/1718/nacionalkasignhv7.jpg
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger

Neba

Profy šofer

Registrovan/a: 11-2-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Kao majstor Života

[*] napisana 16-3-2007 u 02:03

Druže jeftinije ti je da kupiš gotov karting polovan, nego da se dr... oko pravljenja. Može se često desiti da nađeš samo kart bez mašine. I da znaš, mani se ćorava posla, uzmi tati mešalicu i nabaci na svoj kart njen motor. Ima da se vrtiš kao čigra (naravno ako nemaš preko 85kg) :D

Pozdrav
Pogledaj Korisnikov Profil Pošalji e-mail korisniku Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku

325IX

Prva ti je gore levo...
**

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 16-3-2007 u 07:43

@X-e pa brate u tome je i fora ja to hocu da napravim zato sto to niko ne radi atx motor moze i ne mora to sam rekao cisto zbog toga sto ima 80ccm i 5 brzine mada imam kuci jednu masinu od neke yamahe 125ccm pa cu videti sta i kako zamisli karting sa masinom od motora,veca kubikaza,veca snaga,elasticnost+ako uspem imacu tiptronik :cool:

dare_ns

Klub 1000+

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 16-3-2007 u 10:57

a moraces i pomocne tockice pod uglom da stavis, da se ne prevrces :D

X

Klub 1000+

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 16-3-2007 u 14:37

Citat:
Originalno postavio/la 325IX
@X-e pa brate u tome je i fora ja to hocu da napravim zato sto to niko ne radi atx motor moze i ne mora to sam rekao cisto zbog toga sto ima 80ccm i 5 brzine

Atx ima 50 kubika a Ctx ima 80...
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Ovaj korisnik ima MSN Messenger

dare_ns

Klub 1000+

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 16-3-2007 u 22:37

nasao sam semu. vrlo jednostavno, i dobro :] sa odlicnim uputstvom.

izvolte:

Prikačeno: karting.zip (118.26 KiB)
Datoteka je preuzeta 4510 puta

325IX

Prva ti je gore levo...
**

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 17-3-2007 u 13:10

hvala bato :cool::cool:
i el bi mogao da mi kazes gde si nasao ovaj tekst video sam da je iz politikinog zabavnika ali koji broj hvala jos jednom;)

M.I

Profy šofer

Registrovan/a: 25-12-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Bez raspoloženja

[*] napisana 17-3-2007 u 16:31

Nije to problem ali onda trazi 250cc jer 125cc nema dovoljno snage u niskim obrtajima. Neces imati tiptronik nego sekvencijonalni .
Citat:
Originalno postavio/la 325IX
@X-e pa brate u tome je i fora ja to hocu da napravim zato sto to niko ne radi atx motor moze i ne mora to sam rekao cisto zbog toga sto ima 80ccm i 5 brzine mada imam kuci jednu masinu od neke yamahe 125ccm pa cu videti sta i kako zamisli karting sa masinom od motora,veca kubikaza,veca snaga,elasticnost+ako uspem imacu tiptronik :cool:
Pogledaj Korisnikov Profil Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku

dare_ns

Klub 1000+

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 17-3-2007 u 17:13

e druze, ne znam koji broj. taj text-uputstvo imam jedno 2-3 godine... tako da ne secam se tacno.

M.I

Profy šofer

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 1-8-2007 u 18:31

Sta se desava?? Radis li sta??

gigi

Deda-Mraz superadministrator

Registrovan/a: 31-3-2006
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: Tja-pih...

[*] napisana 1-8-2007 u 22:18

Za pravljenje rama za go-kart ti je potrebna ozbiljna radionica jer bilo kakva greska kod varenja sasije dovodi do toga da se ram "uprede" i onda imas problem sa lezanjem jer, kao sto znas, cela naprava je par centimetara od podloge.Sledeci zahvat ti je pogonska osovina koja mora biti odradjena na srugu a na tu duzinu kosta poprilicno.Poslednja stvar su ti glavcine za tockove.Ako pravis vecu kubikazu onda trebaju 2 diska napred a ako ides do 60ccm, samo jedan pozadi.Jednostavnije je (kao sto je neko pomenuo) da kupis polovan ram ali moras dobro paziti da niej kriv jer kod nas je veoma malo ramova u prodaji koji nisu prosli trkacke ili rental staze koje sa sobom nose sve ono sto nezelis da ti se desi tvome vozilu.
Moj se kum bavi proizvodnjom kartina (ne u Srbiji) te ti kacim par slika da vidis.Radi se o najmanjem ramu za klince.
http://img204.imageshack.us/img204/374/omkartdolphinexpviewvn5.th.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/3130/resizeofomkartfeb200603yc5.th.jpg

M.I

Profy šofer

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 2-8-2007 u 12:04

Samo me interesuje jeli on sta radio. Ja imam vec 250ccm 6brzina.

pajser9

Apsolutni početnik
*

Registrovan/a: 31-3-2008
Korisnik nije na vezi

[*] napisana 1-4-2008 u 00:04

Imam ja karting sa tomos masinom...radi se o zastavinom kartingu sa tomos T15 masinom 6KS, ali je malo frizirana pa sad ima vise od 8KS....sireni su kanali, usis spustan, izduv podizan, karburator je malo nabudzen (dizna 100 i skinut filter), 40L klip itd.... prenos sam stavio maximalno dugacak jer duzi nema da se kupi - 15/26 ali problem je sto karting dostize peko 10000rpm i ima veliku snagu i taj prenos mu je kratak pa ne moze da ide vise od 80km/h..... apn ili atx masinu ne vredi stavljati jer su to jako slabe masine isto tako i automatik....(Apn 3KS , a ATX i Automatik jos manje).... ili stavite pravu T15 masinu sa kojom moze ici oko 70km/h, ili Junior, ili Elektornik, CTX, pa onda kod strugara odneti da napravi prednji zubcanik vezi i da moze da iskoristi tu snagu i obrtaje pa da dostize vece brzine od 80km/h.... ocu da kazem, da bez tih prerada prenosa i jacih tomos masina, karting ne moze da ide vise od 80km/h, jer su mu tockovi mali a tomosov prenosni odnos u masini nije prilagodjen tome!

Slike mozete videti na asledecem linku:
http://tomosserbia.17.forumer.com/viewtopic.php?t=158

Motori:
Karting sa masinom T15 friziranu na junior 40L klip
APN4 sa cmasinom T15 SL (kosi usis) 39L klip
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku

bruno100

Profy šofer

Registrovan/a: 7-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :)

[*] napisana 1-4-2008 u 14:16

bilo bi lipo da prvo procitas pravila foruma i da s epredstavis u toj temi za predstavljanje!!!!!!

Vlado

Klub 1000+

Registrovan/a: 6-9-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :D

[*] napisana 1-4-2008 u 19:43

Citat:

e nije tacno ima i atx sa 90 cc imam ga ja to je elektronac tako se zove masina

M.I

Profy šofer

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 1-4-2008 u 23:12

Citat:
Koliko znam atx 50ccm a ctx 80ccm . Ako pricas o elektroniku on je 90ccm i jedna od najbolji masina sto mozes naci, ako nadjes!
Citat:
Originalno postavio/la vlado_pr

e nije tacno ima i atx sa 80 cc imam ga ja to je elektronac tako se zove masina

X

Klub 1000+

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 1-4-2008 u 23:43

Citat:
Citat:
Originalno postavio/la M.I
Koliko znam atx 50ccm a ctx 80ccm . Ako pricas o elektroniku on je 90ccm i jedna od najbolji masina sto mozes naci, ako nadjes!
Citat:
Originalno postavio/la vlado_pr

e nije tacno ima i atx sa 80 cc imam ga ja to je elektronac tako se zove masina

Da, odlican je dok ne strada cilindar jer posle mozes samo da se slikas ili da stavljas hilznu ali nije to to.

M.I

Profy šofer

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 2-4-2008 u 00:10

Pa kupis novi.

Milos_SU

Apsolutni početnik
*

Registrovan/a: 14-5-2008
Korisnik nije na vezi

[*] napisana 14-5-2008 u 22:41

Pozzzzzzzz4all:dada:.......Mene interesuje izgradnja obicnog kartinga.....Owako po ulici.......Ne za neke trke i to:kez:...Pa ako bi neko mogo da mi da upustwa....Swe detaljno:ideja:......Ajde ako neko zna nek stawi:kez:....Hwala unapred

XD
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Milos_SU's Aim Ovaj korisnik ima MSN Messenger Milos_SU's Yahoo

SaLe

Ovlašćeno lice

Registrovan/a: 27-11-2007
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: :D

[*] napisana 14-5-2008 u 22:46

milose dobrodosao,predstavi se u temi Predstavljanje clanova,to je obavezan korak,tek onda mozemo da se upustimo u konverzaciju...pozdrav :sherif:

"Nemam reči".. Ako nemaš reči,nemoj ni da pišeš... :)

Milos_SU

Apsolutni početnik
*

Korisnik nije na vezi

wink1 napisana 15-5-2008 u 12:35

Citat:
Originalno postavio/la Milos_SU
Pozzzzzzzz4all:dada:.......Mene interesuje izgradnja obicnog kartinga.....Owako po ulici.......Ne za neke trke i to:kez:...Pa ako bi neko mogo da mi da upustwa....Swe detaljno:ideja:......Ajde ako neko zna nek stawi:kez:....Hwala unapred

Ajde pomagajte:undecided::undecided::undecided:

XD
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Milos_SU's Aim Ovaj korisnik ima MSN Messenger Milos_SU's Yahoo

Puky

Scottish rebel

Registrovan/a: 6-4-2005
Korisnik nije na vezi

Raspoloženje: ne osećam se

[*] napisana 15-5-2008 u 12:58

Milose, u Pravilniku foruma stoji sledece:

Citat:
10. Nemojte biti nestrpljivi
Ne budite nestrpljivi. Često ne dobijete odmah odgovor na Vaš problem ili pitanje, već prođe nekoliko dana i diskusija se polako razradi. Takodje nemojte požurivati temu ili nekoga tipa- "slike, slike" ili "požuri idem na odmor za dva dana".

... ili tvoje zapomaganje.
Ako nemas dovoljno informacija o pravljenju kartinga, zasto ne bi proGooglao? Siguran sam da ces naci i tamo dovoljno informacija o tome.

Crazy, not stupid ! http://img.photobucket.com/albums/v291/sabaa/smileys/crazy15.gif
Pogledaj Korisnikov Profil Poseti Korisnikovu Web Stranicu Pogledaj Sve Poruke Korisnika Pošalji U2U korisniku Puky's ICQ status

Milos_SU

Apsolutni početnik
*

Korisnik nije na vezi

[*] napisana 20-5-2008 u 08:57

Ajde wishe....Chekao sam chetiri dana:udri::udri::udri::udri:?!?!?!?!?!:rock::rock:

XD
 Strana:  1  2

Idi Na Vrh